Баланси (ШТБ) на аукціоні Прозорро.Продажі

Аукціон Прозорро.Продажі надає можливість на рівних умовах реалізовувати на купувати баланси (штб) деревини. Маючи навіть початковий рівень вмінь користування інтернетом та зареєструвавшись на офіційному порталі ТБ «Українська енергетична біржа» є можливість купувати великі обсяги деревини різної якості.

Баланси та їх використання

Балансами (штб) визначають відходи, які утворюються після основної обробки лісу. Дерев’яні залишки користуються попитом по Прозорро.Продажі у виробників паперово-целюлозної промисловості. Баланси утворюються здебільшого з верхньої частини стовбуру. Колоди мають стандартні розміри – діаметр 6 – 40 см, довжина 4 – 6 м. Даний тип лісоматеріалів як правило не обробляється додатково і може використовуватися для виготовлення ДСП та ДВП. У вигляді жердин баланси використовують для зведення парканів.

Деревина, що реалізується як баланс, стане в нагоді для переробної промисловості. Низькі естетичні якості, нерівномірна форма, кривий вигляд не дозволяють використовувати такий матеріал для виготовлення якісних пиломатеріалів.

Попередня практика продажу необробленої деревини зазвичай супроводжувалась завищенням цін, вимаганням хабарів та інших перешкод для покупця. Угоди купівлі-продажу складались напряму і вартість, в більшості випадків, варіювалась в залежності від вказівок керівника конкретного лісового господарства.

Набуття чинності Постанови № 1178 дало можливість купувати великі обсяги деревини на засадах здорової конкуренції. Залучення в процес продажу лісу акредитованих майданчиків, таких як sale.ueex.com.ua, дозволяє прозоро оформляти угоди на законних умовах.

Реалізація державних енергетичних ресурсів через систему Прозорро.Продажі дало змогу розвиватись промисловій, лісовій, деревообробній галузі на державному рівні. Чесні угоди без приватних домовленостей, хабарів, неправомірної вигоди та інших тіньових схем дозволяє використовувати ресурси на законних підставах з обліком використаних коштів та сплатою податків. Продаж лісу на офіційному порталі дає змогу відстежити цінову політику та формувати вартість з урахуванням ринкової конкуренції.

Купівля балансів на ТБ «УЕБ»

Загальний прибуток для держави від аукціонів Prozorro.Sale складать понад 31 млрд.грн. За 2020 рік за допомогою акредитованих майданчиків, такий як https://sale.ueex.com.ua/news/balansy-shtb-na-vidkrytyh-aukcionah-prozorro-sale здійснено 1500 торгів лісоматеріалів, і балансу в тому числі, загальний прибуток від яких склав 348 млн.грн. Понад 13 млн.грн. сплачено клієнтами порталу ТБ «УЕБ», що свідчить про довіру клієнтів до нашої платформи.