Продаж нерухомого майна України

При торгів за контрактами існує два основних типи процедур: обмежена та відкрита, також відомі як одно- та двоступеневі процеси. У тексті обговорюється перехід у торговому світі до «одноетапного процесу» та плюси і мінуси обох підходів.

Більш традиційна «обмежена процедура» включає початковий опитувальник передкваліфікації (PQQ) або етап опитування (SQ) для вибору декількох фірм, які пройдуть через тендерну фазу. Зазвичай ця анкета використовується для виключення учасників, які не відповідають певному порогу. Тоді успішні компанії будуть обрані для другого етапу — тендеру.Більш точно можна почитати на сайті https://www.uub.com.ua/rus/otsenochnaya-deyatelnost/zakazat-otsenku-nedvizhimosti-v-zaporozhe/.

Відкрита процедура

Запрошення всіх учасників торгів одночасно заповнювати анкету та подавати пропозиції стає все більш поширеним, оскільки замовники намагаються впорядкувати процес торгів, який доступний на веб-сайті. Насправді одноетапні тендери можуть бути складними, оскільки оцінювачі мають довгі тендерні документи на кожен контракт, в якому задіяні великі проектні групи.

Плюси

Відкрита процедура — це більш швидкий процес для команди заявників, оскільки проблему програми можна вирішити одним рухом, хоча це може зайняти більше часу. Можна розподілити час і ресурси (і мати певне значення) лише на одному етапі, а не мати невизначеності двох етапів і термінів, які можуть бути досить розмитими.

Відкрита процедура є більш інклюзивною, оскільки всі учасники тендеру мають можливість завершити подання пропозиції, дозволити їм висувати свої ідеї щодо реалізації контракту та фактично продати свою компанію. У деяких секторах, таких як будівельна галузь, процес є більш інклюзивним для вибору підрядників та будівельних проектів.

Мінуси

Це може зайняти багато часу, якщо заявка стосується контракту, який може бути дуже конкурентоспроможним, оскільки заявник не буде відрахований на першому етапі, тому він вже втратить ресурси для всієї заявки.

Період оцінки може бути досить довгим, оскільки кількість заявок не обмежується невеликою групою — оцінювачі можуть зайняти більше часу, ніж передбачалося, щоб ідентифікувати всі отримані заявки та присудити контракт.